ŚLADAMI APOSTOŁA PAWŁA 07-17.11.2019

07.11. DZIEŃ 1

Wyjazd z Racławic – przejazd przez Słowację, Węgry, zwiedzanie Belgradu. Zakwaterowanie
w hotelu tranzytowym w Serbii. Obiadokolacja, nocleg.

Hotel: w Belgradzie

08.11. DZIEŃ 2 

Po śniadaniu wyjazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w hotelu na terenie Grecji, niedaleko granicy

Hotel:

09.11. DZIEŃ 3 

Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Filipii – zabytek UNESCO, miasta założonego przez króla Filipa II Macedońskiego w IV w. p.n.e.

Z tego miejsca Apostoł Paweł w 49 r. n.e. rozpoczął misję po Europie. W Filipii wtrącono go do więzienia, ale również to w tym mieście odniósł sukces nawrócenia przez siebie pierwszych chrześcijan.

Podczas zwiedzania terenów archeologicznych zobaczymy między innymi więzienie św. Pawła, ruiny rzymskiego forum, teatr. Po zwiedzeniu Msza Święta w miejscu ochrzczenia Świętej Lidii przez Apostoła Pawła.

Po Mszy przejazd do Thessalonik . Miasto założone przez króla Kassandrosa w IV w. p.n.e. Odwiedził je I w. n.e. św. Paweł – napisał Listy do Tessaloniczan. Odwiedzimy Kościół Agia Sofia, kościół św. Demetriusza , zabytki rzymskie, plac Arystotelesa z jego posągiem, oraz słynną białą wieżę i pomnik Alexandra Wielkiego.

Nocleg w hotelu na riwierze olimpijskiej – obiadokolacja, nocleg.

Hotel: Filoxenia Beach Leptokaria

10.11. DZIEŃ 4 

Po śniadaniu wyjazd do Verii, gdzie także przemawiał Apostoł Paweł, po ucieczce z Thessalonik, wizyta w muzeum w Verginie, gdzie chowano królewski ród macedoński

Hotel: Filoxenia Beach Leptokaria

11.11. DZIEŃ 5 

Po śniadaniu przejazd do Kalambaki – wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich.

Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” – zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Msza Św. Następnie przejazd do hotelu w Loutraki, obiadokolacja, nocleg.

Hotel Marko w Loutraki

12.11 DZIEŃ 6

Śniadanie, Przejazd nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Zatoką Sarońską, zwiedzanie Myken -słynna Brama Lwic, grobowiec Agamemnona, muzeum, wykopaliska. Zwiedzanie i czas wolny w Navplio, pięknego miasteczka Peloponezu. Przejazd do Epidavros najlepiej zachowanego i największego, o doskonałej akustyce amfiteatru Grecji, Powrót do Loutraki, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Hotel Marko w Loutraki

13.11 DZIEŃ 7 

po śniadaniu krótki postój nad Kanałem Korynckim. przejazd do Starożytnego Koryntu – zabytek UNESCO, miejsca, w którym dwukrotnie przebywał Apostoł Paweł, napisał dwa Listy do Koryntian. Msza św. Czas wolny. Hotel w Loutraki- obiadokolacja, nocleg.

Hotel Marko w Loutraki

14.11 DZIEŃ 8 

po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie A k r o p o l u ateńskiego zabytek UNESCO. Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag, skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Stadion Olimpijski z 1896 roku

Hotel Marko Loutraki

15.11 DZIEŃ 9

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i zwiedzanie Delf – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne. Delfy położone są w pobliżu głębokiego wąwozu, na jednym z wysokich stoków gór Parnasu. Swą sławę zawdzięczają słynnej wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki starożytnych Greków, szukających boskich porad w sprawach polityki, wojny, miłości.

W programie zwiedzania: Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Święty Okręg (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion); muzeum, w którym znajdują się wspaniałe eksponaty – m. in. Woźnica z Delf. Po drodze w Termopilach postój przy pomniku króla Leonidasa, który na czele 300 spartan zatrzymał armię perską, oraz tablicę ze słynnymi słowami Symonidesa “Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom”.

Wieczorem Wieczór grecki – spotkanie z grecką kulturą, kuchnią, tańcem i muzyką. Przy kolacji złożonej z greckich potraw i orzeźwiającego soku będziemy podziwiali popisy zespołu folklorystycznego, który przedstawi tańce z całego kraju, zarówno z kontynentu jak i wysp. Oczywiście będzie okazja nauczenia się Zorby, legendarnego tańca, ukazującego duszę Greka, symbolu tego kraju, uwielbianego przez turystów z całego świata. Nocleg na riwierze olimpijskiej.

Hotel Filoxenia Beach w Leptokarii

16.11 DZIEŃ 11

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną

17.11 DZIEŃ 12

Przyjazd do Racławic w godzinach wieczornych

Kolejność realizowania programu może ulec zmianie.

CENNIK W EURO (W TYM ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE!)

NOCLEGI w Grecji są po 24 euro

Dzień pracy pilota 70 euro

Wieczór grecki 15 euro/os.

Bilety wstępu –

Meteory 3 euro /os. + 50 euro przewodnik miejscowy

Delfy – 12 euro / os. + 80 euro przewodnik miejscowy

Akropol – 20 euro/ os. + 80 euro przewodnik miejscowy

Mykeny – 8 euro/ os. +70 euro przewodnik miejscowy

Epidavros- 8 euro/ os. + 70 euro przewodnik miejscowy

Stary korynt – wykopaliska proponuje oglądnąć z zewnątrz

Filippi 8 euro/ os. + 70 euro przewodnik miejscowy

Vergina- /os.12 euro + 70 przewodnik miejscowy

Komentowanie jest wyłączone.