Parafialne Koło Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

 

Parafialne Koło Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

Parafialne Koło Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Racławicach zainaugurowało swą działalność 1 stycznia 2015 roku. Opiekunami tej grupy misyjnej są ks. Rafał Zyman oraz pani Beata Krochmal.

Obecnie grupa liczy 13 dzieci – uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Racławicach. Głównym celem koła jest przede wszystkim modlitwa w intencji misji, a także animacja misyjna oraz kwestia pomocy materialnej misjonarzom. Na pierwszopiątkowych spotkaniach modlimy się w intencji misjonarzy, szczególnie tych, którzy wywodzą się z naszej diecezji. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca przekazywana jest także Papieska Intencja Misyjna na dany miesiąc. Ponadto kolportujemy wśród uczniów czasopisma o tematyce misyjnej, które przybliżają trud codziennej pracy ewangelizacyjnej misjonarzy w różnych zakątkach świata.

Cele Parafialnego Koła PDMD:

• Wprowadzanie dzieci w misyjną działalność Kościoła oraz modlitwa w intencji misjonarzy / misjonarek

• Uwrażliwianie na problemy dzieci z krajów misyjnych oraz misjonarzy wśród nich pracujących

• Ukazywanie piękna innych kultur, a także zwracanie uwagi na konieczność otwierania się na ludzi innych ras

• Kształtowanie postawy bezinteresownej pomocy

• Ukazywanie Kościoła jako wspólnoty (jedność w różnorodności)

Komentowanie jest wyłączone.