Wikariusze parafii Racławice

Ks. Julian Bednarek – WIKARIUSZ .

Święcenia kapłańskie przyjął w 1989; r.
Służył Bogu i ludziom w naszej parafii od 2016.  Dnia 16 października 2020 zmarł nagle. Spoczywa na cmentarzu parafialnym w swoim rodzinnym Mnichowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks-rafał-zyman1Ks. mgr lic. Rafał Zyman – WIKARIUSZ

Urodził się 1983 roku we Włoszczowej w parafi pod wezwaniem bł. Józefa Pawłowskiego z grona 108. męczenników we Włoszczowie. Swięcenia kapłańskie przyjął w 2008. W naszej parafi przebywał od lipca 2012r. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Racławicach oraz opiekunemem ministrantów, był również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej gminie. Odszedł od nas 2016 do parafii w Busku Zdroju.

 

 

 

 

 

 

ks_krzysztofgibas-200x267Ks. Krzysztof Gibas – WIKARIUSZ ur. 1978r parafia rodzinna Jasionna. Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 r. Do Racławic przybył w czerwcu 2010r. Był opiekunem ministrantów i katechetą w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Racławicach. Przygotowywał dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. Był redaktorem i współzałozycielem niniejszej internetowej strony parafialnej. Był aktywnym kapłanem, który dużo czasu poświęcał młodzieży. Organizował liczne wycieczki i pielgrzymki. Odszedł z końcem czerwca 2012 roku, by pełnić obowiązki wikariusza w Bukowej w dekanacie małogoskim.

Komentowanie jest wyłączone.