27 kwietnia – nareszcie święty

Przed dziewięciu laty tłumy zebrane na placu św. Piotra w Rzymie podczas uroczystości pogrzebowej Jana Pawła II skandowały hasło: „Santo subito” – „Święty już, Święty natychmiast”. Dziś spełniło się to pragnienie milionów wiernych podczas aktu kanonizacji naszego wielkiego Rodaka. Choć dla nas Jan Paweł II był już za życia „nieogłoszonym świętym”, to dziś już oficjalnie możemy przyzywać Jego wstawiennictwa w naszych modlitwach.
W dniu dzisiejszym chyba we wszystkich polskich parafiach wzruszenie mieszało się z radością i dumą. I chyba nie było w Polsce parafii, w której nie przeżywano by tego historycznego wydarzenia, jakim była kanonizacja Jana Pawła II. Nie inaczej było w Racławicach. Dodatkowym świątecznym akcentem było odsłonięcie i poświęcenie przebudowanego pomnika naszego papieża,
w którym to wydarzeniu brały udział setki wiernych. Akt ten miał miejsce po uroczystej sumie o godz. 12, w której wzięli udział m. in. uczniowie naszego gimnazjum, ubrani w stroje regionalne. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła orkiestra z Wrocimowic.
Św. Janie Pawle II – dziękujemy!
Św. Janie Pawle II – módl się za nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *