I komunia święta

4 maja na mszy świętej o godz. 14 w naszym kościele parafialnym 31 uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Racławicach przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Na eucharystii licznie zgromadzili się rodzice oraz nauczyciele, krewni i znajomi dzieci pierwszokomunijnych. Dzień 4 maja rozpoczął w naszej parafii tzw. Biały Tydzień, w czasie którego dzieci każdego dnia w komunijnych strojach przybywały na popołudniową mszę świętą.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza przekazali na rzecz naszej świątyni dwa nowe, pięknie zdobione ornaty. Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci komunijne wraz z opiekunami wyruszyły 10 maja na autokarową pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie na mszy świętej – celebrowanej przez ks. Rafała Zymana – zawierzyły siebie i swoich bliskich opiece Matki Bożej. W pielgrzymce tej łącznie wzięło udział 65 osób. W drodze powrotnej pątnicy zatrzymali się w ruinach zamku w Olsztynie na mały biwak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *