Nowy wikariusz w parafii

Umarł król, niech żyje król! W ostatnich dniach żegnaliśmy ks. Krzysztofa Gibasa, by obecnie witać ks. Rafała Zymana. To jemu własnie ks. biskup powierzył obowiązki wikariusza w naszej parafi. Ksiądz Rafał urodził się 1983 roku we Włoszczowej, kapłanem jest od 2008r.

Miejscem jego poprzedniej pracy duszpasterskiej była parafia Miłosierdzia Bożego w Pińczowie. Ks. Rafał pełnił tam obowiązki wikariusza i kapelana miejscowej straży pożarnej.

Kapłan w kilku słowach o sobie powiedział, że nia ma pamięci do twarzy i nazwisk dlatego prosi parafian o cierpliwość i wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że jak się już ksiądz nas nauczy – nie będziemy dla niego zbyt stresującym wspomnieniem.

Witamy ks. Rafała w naszej parafi i życzymy Bożego wsparcia w wykonywaniu obowiązków i miłego przebywania w naszej społeczności.

Komentowanie jest wyłączone.