Pielgrzymi z Francji w naszej parafii

Pielgrzymi z Francji w naszej parafii

25 lipca przybyła do Racławic z tygodniową wizytą grupa pielgrzymów z dwóch francuskich diecezji – Bordeaux i Autun. Wizyta ta miała oczywiście związek ze Światowymi Dniami Młodzieży, których gospodarzem był tym razem Kraków. Z racji bliskości Grodu Kraka w naszej parafii rozlokowano łącznie ok. 300 młodych katolików z Francji: 150 w budynku szkoły podstawowej i gimnazjum, 50 na plebanii oraz 100 w domach prywatnych.

Były to dla naszej wspólnoty parafialnej piękne dni, obfitujące w liczne nowe doświadczenia i przeżycia. Mieliśmy okazję nieco bliżej poznać francuską kulturę. Ponadto poprzez otwarte dla wszystkich chętnych katechezy i Msze Święte mogliśmy „dotknąć” jakże innego od naszego ducha francuskiej liturgii. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła oprawa muzyczna poszczególnych nabożeństw – pieśni, które wykonywała francuska schola były naprawdę piękne.

W tym miejscu wypada podziękować parafialnemu komitetowi ŚDM, dyrekcji obu naszych szkół, władzom gminy, policjantom, rodzinom, które przyjęły pielgrzymów do swoich domów oraz wolontariuszom i wszystkim tym, którzy pomagali przygotować i wydawać posiłki dla naszych gości. Było to nie lada wyzwanie logistyczne, ale ostatecznie wszystko się powiodło. Żal tylko, że ŚDM 2016 już za nami. Będzie nam brakować naszych francuskich przyjaciół, ale liczymy na to, że tak jak my, tak i oni o nas nie zapomną.

Komentowanie jest wyłączone.