Pierwsza komunia święta w naszej parafii

14 maja na mszy świętej o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym 14 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Na Eucharystii licznie zgromadzili się rodzice oraz krewni i znajomi dzieci pierwszokomunijnych. Dzień 14 maja rozpoczął w naszej parafii tzw. Biały Tydzień, w czasie którego dzieci każdego dnia w komunijnych strojach przybywały na popołudniową Mszę Świętą. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza przekazali na rzecz naszej świątyni piękny dywan do prezbiterium.

Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci komunijne wraz z opiekunami wyruszyły 17 maja na autokarową pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie na Mszy Świętej – celebrowanej przez ks. Rafała Zymana – zawierzyły siebie i swoich bliskich opiece Matki Bożej. W pielgrzymce tej łącznie wzięło udział 36 osób. W drodze powrotnej pątnicy zatrzymali się w ruinach zamku w Olsztynie, należącym niegdyś do tzw. „szlaku Orlich Gniazd”, gdzie podziwiali kunszt dawnej warowni. Jako dar od uczestników pielgrzymki zakupiono w Częstochowie pięknie haftowany ornat maryjny o wartości 400 złotych oraz nowe komże dla ministrantów.

Komentowanie jest wyłączone.