Prace naprawcze przy dzwonnicy

Według historyków dzwonnica przy naszym kościele parafialnym (drewniana, o konstrukcji słupowej z dwoma dzwonami) jest starsza niż sam kościół. Pochodzi więc sprzed 1778 roku. Nic zatem dziwnego, że upływający czas naruszył jej konstrukcję, przez co dzwonnica dość wyraźnie przekrzywiła się w stronę wschodnią. W minionym tygodniu, tj. w dniach
17-20 marca b.r. trwały prace przy wzmacnianiu fundamentu dzwonnicy i prostowaniu konstrukcji drewnianej budowli stalowymi szynami. Wykonano również nową, betonową wylewkę jako fundament. W ten sposób udało się wyprostować całą konstrukcję i zapobiec dalszemu przechyłowi zabytkowej dzwonnicy. Efekty tych prac już możemy podziwiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *