Czterech ministrantów z naszej parafii przyjęło posługę lektora

W sobotę 3 grudnia 2011 r w Bazylice Katedralnej w Kielcach czterech ministrantów z naszej parafii przyjęło posługę lektora…

„Lektorzy… spełniają prawdziwą funkcje liturgiczną. Niech więc wykonują swój urząd z taką szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego” KL 29

W sobotę 3 grudnia 2011 r w Bazylice Katedralnej w Kielcach czterech ministrantów z naszej parafii przyjęło posługę lektora. Zanim jednak to się stało uczestniczyliśmy w 5 spotkaniach odbywających się co sobotę. Mieliśmy na nich okazje dowiedzieć się o historii lektoratu oraz ćwiczyć swą wymowę byśmy mogli jak najlepiej przekazywać wiernym Słowo Boże.

Bycie lektorem to nie tylko same przyjemności, na lektorach ciąży również duża odpowiedzialność między innymi za to czy wierni zrozumieją to co Bóg mówi do nich przez Pismo Święte, dlatego wielu z nas musiało poświęcić trochę czasu na polepszenie naszej dykcji czy również podjąć walkę ze stresem, który pojawia się zawsze gdy występuje się przed większą liczbą osób.

Lektorzy muszą również być przykładem dla innych, mają świecić przykładem nie tylko w kościele na Mszy św., ale i również w życiu codziennym. Musimy się starać wprowadzać słowo Boże w nasze życie, choć czasami jest to bardzo trudne. Trzeba również walczyć ze słabościami i pokusami, gdyż mamy służyć za wzór do naśladowania.

Lektor Piotr Depta

Życzymy wam drodzy lektorzy abyście czytając Słowo samego Boga rozpalali w nas miłość do Pisma Świętego. Niech ten wspaniały dzień pozostanie na zawsze w waszej pamięci, a przykład waszego życia niech będzie zachętą dla innych kolegów do służby przy ołtarzu naszego Pana.

Króluj nam Chryste !!!

Opiekun ks. Krzysztof Gibas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *