Dzień ekumeniczny w naszej parafii

Ekumenizm jest ruchem, mającym na celu przywrócenie jedności chrześcijan, podzielonych obecnie na cztery główne wspólnoty: rzymskokatolicką, prawosławną, ewangelicką
i anglikańską. Co roku w Kościele Katolickim obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – zwykle ma on miejsce między 18 a 25 stycznia.

To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach czy koncertach. W naszej parafii 24 stycznia – z inicjatywy ks. Rafała – po raz pierwszy miała miejsce „niedziela ekumeniczna”. Podczas każdej Mszy Świętej modliliśmy się w intencji podzielonych chrześcijan, a w homilii ks. Rafał wyjaśniał pokrótce historyczne zaszłości, które doprowadziły do rozłamów w łonie chrześcijaństwa oraz obecny stan dialogu ekumenicznego miedzy Kościołami.

Mamy nadzieję, że „niedziela ekumeniczna” na stałe wpisze się do kalendarza naszej parafialnej wspólnoty. Nie zapominajmy w naszych prywatnych modlitwach prosić Boga, by wszyscy chrześcijanie mogli znów się kiedyś spotkać w jednym Chrystusowym Kościele i wspólnie celebrować Eucharystię.

Komentowanie jest wyłączone.