Pierwsze urodziny Koła Historycznego

Koło Historyczne im. marszałka Józefa Piłsudskiego, działające przy naszej parafii, wkrótce będzie świętować pierwszą rocznicę swego powstania.

Z tej okazji Zarząd Koła podjął inicjatywę uporządkowania mogiły nieznanego żołnierza polskiego z okresu II wojny światowej, która znajduje się przy drodze powiatowej Miechów-Racławice w miejscowości Klonów (nieopodal leśniczówki). Mogiła ta, zagubiona pośród leśnego poszycia, była dla wielu trudna do zlokalizowania i przez to niemal zapomniana. Na miejscu wykonano następujące prace: wycięto dziko rosnące krzaki, przycięto gałęzie, zgrabiono uschłe liście. Na betonowym krzyżu zamontowano tabliczkę z napisem: „ N.N., żołnierz WP, zg. w 1939r.” Na uporządkowanym grobie zapłonęły znicze. Mamy nadzieję, że o grobie naszego nieznanego żołnierza parafianie będą pamiętać. Pamięć jest naszym obowiązkiem, gdyż idziemy w przyszłość po śladach tych, którzy już odeszli…

Z racji naszego skromnego jubileuszu Koło Historyczne pragnie również zarekomendować dwie pozycje książkowe, obie autorstwa pana Piotra Zychowicza: „Pakt Ribbentrop-Beck” oraz „Obłęd ’44”. Naprawdę warto sięgnąć po tę lekturę. Natomiast stanowczo odradzamy film w reżyserii Pawła Chochlewa „Tajemnica Westerplatte”. Ów obraz filmowy stanowczo nie zasługuje na uwagę ze względu na swą nierzetelność i wręczodarcie z patriotycznej wymowy . Jedyne, co w tym filmie może zasługiwać na uwagę widza, to sceny batalistyczne. Fabuła i dialogi są na żenująco niskim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *