Rok 2013 w liczbach, czyli trochę statystyki…

Koniec roku kalendarzowego i początek nowego sprzyja dokonywaniu podsumowań, remanentów, bilansów. Nie inaczej jest w życiu parafialnym. Dlatego poniżej przedstawiamy dane opisujące życie sakramentalne naszej kościelnej wspólnoty. I tak:
– chrzty – 21
– śluby – 14
– pogrzeby – 27
– namaszczenie chorych – 11
– dzieci, które przystąpiły do I komunii św. – 31
– młodzież, która przystąpiła do bierzmowania – 33
Jak widać z powyższego zestawienia także w naszej parafii dostrzec można ujemny wskaźnik przyrostu naturalnego (więcej pogrzebów niż chrztów). Dane te wpisują się w dramatyczną sytuację demograficzną, w jakiej od kilku lat znajduje się cała Polska. Cała nadzieja w naszych rodzinach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *