Święto Niepodległości

10 listopada – w przeddzień oficjalnych uroczystości – miały miejsce w naszej parafii obchody Narodowego Święta Niepodległości, połączone z Dniem Patrona i ślubowaniem uczniów klasy pierwszej naszego Gimnazjum. O godz. 9.00 na mszy św. w intencji Ojczyzny stawili się nauczyciele, uczniowie, zaproszeni goście oraz pozostali uczestnicy liturgii.

Wiązanki kwiatów oraz znicze zostały złożone pod pomnikiem papieskim i tablicą AK. Następnie o godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta akademia w murach naszego racławickiego gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność.

Po południu delegacja Koła Historycznego im. marszałka J. Piłsudskiego zapaliła znicze na mogile nieznanego żołnierza w Klonowie. Na czas radosnego świętowania rocznicy odrodzenia się naszej Ojczyzny nasza świątynia i budynek domu parafialnego zostały udekorowane barwami narodowymi.

Szkoda tylko, że w naszej parafii tak niewiele osób wywiesiło flagi narodowe na swoich domach. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku wywieszonych flag będzie więcej.

Komentowanie jest wyłączone.