Wieczór ze Świętym Janem Pawłem

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej liturgiczne wspomnienia naszego Rodaka będzie corocznie obchodzone 22 października, w rocznicę pierwszej oficjalnej mszy św. Jana Pawła II na placu Świętego Piotra w 1978 roku, która otwierała Jego pontyfikat. W ten sposób już na stałe data 22 października wpisuje się w nasz polski kalendarz ważnych wydarzeń i rocznic. Właśnie w ostatnią środę – 22 października – zgromadziliśmy się o godz. 16.30 w naszym kościele na wieczornym nabożeństwie, aby po raz kolejny pochylić się w modlitewnej zadumie nad życiem i nauczaniem Jana Pawła. Oprócz mszy św. i modlitwy różańcowej, mieliśmy okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów naszego Gimnazjum. Słuchając pieśni i poezji przenieśliśmy się na chwilę w atmosferę tamtych dni 1978 roku. W ten sposób daliśmy wyraz naszemu przywiązaniu do osoby Karola Wojtyły i daliśmy świadectwo, że pamiętamy! Po skończonym nabożeństwie pod pomnikiem Jana Pawła zapłonęły znicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *