Uroczystość Wniebowzięcia NMP

wnmpJak co roku 15 sierpnia Kościół przeżywa uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystość ta przypomina nam prawdę zawartą w jednym z dogmatów naszej wiary, który mówi, iż Maryja nie umarła, ale wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Zgodnie ze starą chrześcijańską tradycją, gdy apostołowie po kilku latach otwarli grób Matki Bożej nie znaleźli tam Jej ciała, ale bukiet świeżych kwiatów. Dlatego też uroczystość Wniebowzięcia NMP w polskiej tradycji jest nazywana świętem Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia święcimy bukiety kwiatów oraz pierwociny zbóż i ziół.
15 sierpnia to również święto państwowe – dzień Wojska Polskiego – kiedy to święcimy rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 roku, w wyniku której bolszewicy zostali pokonani pod Warszawą przez wojska polskie. Bitwa ta zmieniła losy tamtej wojny i uratowała Polskę oraz kraje Europy Zachodniej przed sowiecką inwazją. Dlatego też 15 sierpnia nasz parafialny kościół został przystrojony w akcenty narodowe. Modliliśmy się również na wszystkich mszach świętych za naszych żołnierzy prosząc o bezpieczną dla nich służbę.

Komentowanie jest wyłączone.