Wizyta Radia Maryja

rm-logo19 sierpnia na naszej racławickiej plebanii gościła ekipa Radia Maryja, która realizowała na żywo cykliczną audycję „rozmowy niedokończone”. Zebrani w studiu goście – ks. Krzysztof, ks. Rafał, księża z diecezji tarnowskiej oraz zaproszona młodzież – dyskutowali na temat małych ojczyzn, ich roli w budowaniu siły całej Ojczyzny oraz pamięci zbiorowej przechowywanej w lokalnych społecznościach. Wypowiadali się również o swoich przeżyciach związanych z zakończonymi niedawno Światowymi Dniami Młodzieży. Poruszyli także kwestię pielgrzymowania, jako ważnego elementu polskiej i chrześcijańskiej duchowości. Audycja trwała od godz. 21.30 do godz. 23.30
i zakończyła ją wspólna modlitwa wraz z radiosłuchaczami. Szczególnie pouczające były refleksje
i świadectwa złożone w toku audycji przez ludzi młodych, m.in. Grzegorza Opiołę i Patryka Malagę.

Komentowanie jest wyłączone.