Wizyta księdza biskupa Jana Piotrowskiego w naszej parafii

janpiotrowski10 sierpnia przez racławicką ziemię przechodziła 34. piesza pielgrzymka diecezji tarnowskiej na Jasną Górę. O godz. 10.30 została odprawiona msza święta polowa, której przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski. W swojej homilii ksiądz biskup podkreślił m.in. znaczenie sakramentu chrztu, jako fundamentu chrześcijańskiego życia i duchowego wzrastania. Zaznaczył również konieczność pełnienia uczynków miłosierdzia jako niezbędnego przejawu przeżywanej wiary. Po mszy świętej pielgrzymi – jak co roku – mogli do syta pojeść specjalnie dla nich przygotowanej grochówki z polowych kuchni. Ks. bp Jan odwiedził natomiast nasz parafialny kościół i plebanię, troskliwie wypytując o radości i trudy pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

Komentowanie jest wyłączone.