Znicz dla kosyniera

1 listopada to w naszej katolickiej tradycji uroczystość Wszystkich Świętych, wielowiekowe święto, przyjęte przez naszych przodków dla oddania czci męczennikom, którzy złożyli swoje życie za wiarę. To w istocie radosny dzień – przypomnienie, że każdy z nas ma szansę na niebo. Po nim następuje Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, kiedy to udajemy się na groby naszych bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty…

Koło Historyczne działające przy naszej parafii po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję „znicz dla bohatera”. Dzięki pomocy uczniów Gimnazjum im. T. Kościuszki w Racławicach udało się przeprowadzić zbiórkę zniczy, które w dniu 1 listopada zostały zapalone przez delegację Koła Historycznego na trzech zbiorowych mogiłach kosynierów (w Janowiczkach oraz Dziemięrzycach) a także na grobie nieznanego polskiego żołnierza z 1939r. w lesie klonowskim. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję składamy serdeczne podziękowania. Pamięć o tych, którzy walczyli i ginęli, jest naszym obowiązkiem. Cieszy, że młode pokolenie pamięta o swoich bohaterach i miejscach ich spoczynku.

Komentowanie jest wyłączone.