Papieska wieczornica

Stolica Apostolska wyznaczyła dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II na 22 października. Stało się to nieprzypadkowo. 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Nie chcąc po raz kolejny zmieniać kalendarza liturgicznego dzień wspomnienia naszego Rodaka wyznaczono więc w rocznicę pierwszej mszy papieskiej inaugurującej pontyfikat, która miała miejsce 22 października 1978r. na placu św. Piotra w Rzymie.

Właśnie 22 października wieczorna msza święta w naszym kościele miała szczególny charakter. Na początku nabożeństwa młodzież naszego gimnazjum zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. A podczas modlitwy różańcowej mieliśmy okazje wysłuchać krótkich archiwalnych nagrań przemówień Jana Pawła II, wygłoszonych podczas pierwszej papieskiej pielgrzymki do Ojczyzny

Komentowanie jest wyłączone.