Jeszcze o Janie Pawle…

22 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Stolica Apostolska wybrała ten właśnie dzień – jako rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża z Polski, która miała miejsce podczas mszy na placu św. Piotra właśnie 22 października 1978r. W naszej parafii wspomnienie liturgiczne naszego wielkiego Rodaka miało szczególną oprawę. Uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. Renaty Ochońskiej przygotowali półgodzinny montaż słowno-muzyczny o kapłańskiej drodze i pontyfikacie Jana Pawła. Było to swoiste kalendarium z życia papieża-Polaka. Występ ten duchowo ubogacił uczestników wtorkowego nabożeństwa. Po zakończonej liturgii uczestnicy przeszli w procesji pod pomnik Jana Pawła II, gdzie nastąpiło zapalenie zniczy i odśpiewanie apelu jasnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *