Znicz dla bohatera

1 listopada to w naszej polskiej tradycji dzień Wszystkich Świętych. Wielowiekowe święto, przyjęte przez naszych przodków dla oddania czci męczennikom, którzy złożyli swoje życie za wiarę.

To w istocie radosny dzień – przypomnienie, że każdy z nas ma szansę na niebo. Po nim następuje Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, kiedy to udajemy się na groby naszych bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty…

W tym roku Koło Historyczne działające przy naszej parafii postanowiło włączyć się w ogólnopolską akcję zapal znicz bohaterowi. Dzięki zaangażowaniu uczniów Gimnazjum im. T. Kościuszki w Racławicach udało się przeprowadzić zbiórkę zniczy, które w dniu 1 listopada zostały zapalone przez delegację Koła Historycznego na trzech zbiorowych mogiłach kosynierów (w Janowiczkach) oraz na wojennej mogile z 1939r. w lesie klonowskim.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję składamy serdeczne podziękowania. Pamięć o tych, którzy walczyli i ginęli, jest naszym obowiązkiem. Cieszy, że młode pokolenie pamięta o swoich bohaterach i miejscach ich spoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *