XIII Dzień Papieski

13 października przeżywaliśmy w Kościele polskim kolejny dzień papieski, tym razem pod hasłem: „Jan Paweł II – papież dialogu”. Kard. Nycz w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że najważniejszy wymiar Dnia Papieskiego to przybliżanie osoby, dzieła i nauczania Jana Pawła II.

Przypomniał, że już w 1999 r. jego inicjatorzy mówili o tym, że będzie potrzebny szczególnie wtedy, kiedy Jana Pawła II zabraknie. „To już prawie 9 lat mija od jego śmierci i wyrasta nowe pokolenie, które go nie znało” – zauważył arcybiskup Warszawy i podkreślił, że przypominanie Jana Pawła II jest naszym wielkim obowiązkiem.

Metropolita warszawski zachęcał również do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę pieniężną, jaka co roku jest organizowana w ramach Dnia Papieskiego na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Obecnie korzysta z nich 2,5 tys. uczniów i studentów.

„Z tego żywego pomnika Jan Paweł II cieszył się najbardziej” – przypomniał kard. Nycz, apelując by, wszyscy którzy kochają papieża-Polaka wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również nasza parafia włączyła się do tej akcji. Po wszystkich niedzielnych mszach świętych wolontariusze (ministranci) kwestowali przed kościołem na rzecz fundacji. Zebrane środki zostaną przekazane na konto FDNT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *