Pierwsza komunia święta 2015

9 maja na mszy świętej o godz. 14 w naszym kościele parafialnym 27 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Na eucharystii licznie zgromadzili się rodzice oraz krewni i znajomi dzieci pierwszokomunijnych. Dzień 9 maja rozpoczął w naszej parafii tzw. Biały Tydzień, w czasie którego dzieci każdego dnia w komunijnych strojach przybywały na popołudniową mszę świętą.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza przekazali na rzecz naszej świątyni szklane wazony, które będą pomocne w układaniu kwiatowych kompozycji. Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci komunijne wraz z opiekunami wyruszyły 14 maja na autokarową pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie na mszy świętej – celebrowanej przez ks. Rafała Zymana – zawierzyły siebie i swoich bliskich opiece Matki Bożej.

W pielgrzymce tej łącznie wzięło udział 60 osób. W drodze powrotnej pątnicy zatrzymali się w ruinach zamku w Olsztynie, należącym niegdyś do tzw. „szlaku Orlich Gniazd”, gdzie podziwiali kunszt dawnej warowni. Jako dar od uczestników pielgrzymki zakupiono w Częstochowie pięknie haftowany ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II o wartości 800 złotych.
top

CSS Valid | LINELAB | XHTML Valid

Komentowanie jest wyłączone.